Yeni Gülüşün Gerçekleşmesi

Yeni Gülüşün Gerçekleşmesi

Porselen veneerler, kronlar veya köprüler kullanarak çoğu zaman iki veya üç randevuda gülüşünüzde önemli değişiklikler elde edilebilir. Eğer İmplant dişler gerekiyorsa ilave işlemlere ve daha fazla zamana ihtiyaç duyulabilir. Gülüş tasarımında  sonuçların önceden öngörüldüğü şekilde gerçekleşebilmesi için adım adım bazı işlemlerin yerine getirilmesi gerekir. Bu adım adım ilerleyen işlemler gülüş tasarımı çalışmalarımızı kişiye özel kılmakta ve sonucu öngörülebilir hale getirmektedir.

Adım 1

Öncelikle yeni gülüşünüz bilgisayarlı görüntüleme teknikleri ile tasarlanır. İdeal gülüşünüz için ortaya çıkan alternatif tasarımlar sizinle tartışılır ve  karar vermenize yardımcı olunur. Bu işlem, ilk randevunuzda estetik konsultasyon sırasında yapılır.

Adım 2

Bilgisayarda elde edilen görüntülere bağlı kalarak çalışma  modelleri hazırlanır. Bu modeller arzulanan sonucun hem estetik hem de fonksiyon açısından değerlendirilmesine olanak sağlar.
Tüm bu işlemler  henüz hiç bir dişinize dokunulmadan önce gerçekleşir.

Adım 3

Bir sonraki aşamaya geçmek için hazır olduğunuzda, amaçlanan restorasyona uygun olarak ağızdaki dişlere müdahale edilir ve bazı hazırlıklar yapılır. Bu hazırlıktan sonra tamamen modelleri taklit eden geçici dişler ağza yerleştirilir. Henüz hiçbirşey kalıcı olarak değişmeden, önerilen gülüş tasarımını kendi ağızınızda bir süre deneyebilirsiniz. Geçici dişler sizin isteklerinize göre incelikle ayarlanabilir ve herhangi bir değişiklik final dişlerinize aktarılabilir.

Adım 4

Diş teknisyenimiz gülüş tasarımını final dişlere kopya eder. Yeni gülüşünüzün hayat bulması için final dişlere uygun renk, ton ve yüzey anatomisi çalışılır. Yeni gülüşünüzü oluşturan final dişler teslim aşamasında tamamen sizinle birlikte planlandığı gibidir.