Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı


Gülmekten kaçınıyor veya gülerken elinizi ağzınıza götürüp, dişlerinizi saklıyorsanız veya her zaman daha güzel bir gülümsemeniz mi olsun mu isterdiniz?

O halde aradığınız yeni bir gülüş tasarımı olabilir. Dişlerinden dolayı fotoğraf karelerinde gülümsemekten kaçınan, ya da daha çekici bir gülümsemeye sahip olmak isteyen herkes gülüş tasarımı için bir adaydır.

Eğer dişlerinizde çapraşıklık, aralık, öne itim, sararma,  şekil bozuklukları, dişetlerinde düzensizlik, yıpranmış diş kaplamaları, ya da eksik dişler gibi sorunlardan biri veya bazıları  mevcut ise bu sorunlar  gülüş tasarımı prensiplerine göre restore edilerek sağlıklı ve çekici bir gülümseme elde edilebilir.

Merkezimize gelen hastaların  dişlerinde hoşlanmadıkları şeyin ne olduğunu ve nasıl bir gülümseme arzu ettiklerini tesbit etmekle GÜLÜŞ TASARIMI başlar. Bir sonraki adımda, yeni bir gülüş tasarlamak ve hastalarımızın arzu ettiği diş şekli ve rengini uyumlu bir biçimde düzenlemek için bilgisayar destekli gülüş tasarım programı kullanılmaktadır.

Bir gülüş tasarım çalışması çoğu zaman üst çenenin ön bölgesinde en az sekiz veya on dişi kapsar ve bazı vakalarda alt çenenin ön bölgesindeki dişlerin de uygulamaya katılması gerekir.

Üstün estetik özelliklerinden dolayı, gülüş yenileme çalışmalarında en sık kullanılan tedavi porselen veneerlerdir.Bununla birlikte porselen kronlar, köprüler, beyazlatma ve diş implantları gülüş tasarımının bir parçası olarak kullanılabilir. Bazen  kısa süreli ortodontik tedaviler de vakaya dahil olabilir.Gülüş Tasarımı: Vaka: Porselen Lamina Vener Tasarlandı ve Uygulandı: Tedavi Öncesi ve Sonrası